Grzejniki kanałowe

Konwektory kanałowe z dnia na dzień zdobywają coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego - są to urządzenia korzystające z procesu konwekcji, który w naturze znany jest od zawsze. Polega on na ruchu cząstek powietrza tzn. ciepłe prze ku górze, natomiast zimne ku dołowi. W tym miejscu pojawia się grzejnik konwektorowy, do którego to zimne właśnie wlatuje, jest ogrzewane, a następnie wypuszczane dalej do pomieszczenia. Dzięki temu "kanałówki" sprawdzają się pod przeszklonymi powierzchniami np. przed wyjściem na taras czy ogród.

 

Efekt konwekcji można również wspomóc za pomocą specjalnych wiatraków, montowanych wewnątrz urządzenia i firma Vasco ma w swojej ofercie również takie modele. Wyróżniamy cztery główne grzejniki konwektorowe:

  • PK - model z naturalną z konwekcją do suchych pomieszczeń
  • PKOC - model z wymuszoną konwekcją do suchych pomieszczeń
  • PKB - model z naturalną konwekcją do pomieszczeń o wysokiej wilgotności
  • PKBOC - model z wymuszoną konwekcją do pomieszczeń o wysokiej wilgotności

Do każdego z grzejników można dobrać specjalną kratkę, która pełni funkcję ochronną elementu grzewczego oraz dekoracyjnego. Klient musi wybrać pomiędzy trzema opcjami kratek aluminiowych lub spośród takiej samej liczby kratek drewnianych. Obramowanie występuje w typie F (dostarczane osobno) lub U (dostarczane standardowo). Jego kolor również zależy od użytkownika.

Wyślij wiadomość

captcha

© Grzejniki VASCO 2014 - 2019